Авіанакладна (Air Waybill) – документ, що видається вантажовідправником чи уповноваженим агентом, в якому підтверджується наявність договору між вантажовідправником та перевізником про перевезення вантажів авіалініями перевізника. Авіанакладна не дає права розпоряджатися товаром і не засвідчує його передачу від одного власника до іншого. Авіанакладна засвідчує укладення договору про перевезення, прийняття товару до перевезення та умови перевезення. Оскільки авіанакладна містить достатньо повну інформацію про товар, вона може в окремих випадках використовуватися як митна декларація.
Авіанакладна вантажна (AWB) має 11-значний номер, який використовується для бронювання, перевірки статуса конкретного вантажоперевезення та визначення місця, де саме в даний момент знаходиться вантаж. Перші три цифри є префіксом авіакомпанії за IATA, наприклад префікс Турецьких авіаліній (Turkish Airlines) за IATA – 235, наступні вісім цифр – порядковий номер.
Авіанакладна вантажна (AWB) є комплектом документів із 8-12 примірників, а саме: 3 оригінали с текстом договору на зворотньому боці, решта – копії. Оригінали призначаються для перевізника, вантажовідправника та отримувача вантажу. Копії призначаються для перевізника (чи перевізників), аэропортів відправлення та призначення якщо передбачена процедура митного догляду, транзитних аеропортів та уповноваженого агента.
Є два види авіа накладних:
основна (мастер) MAWB (Master Air Waybill)
домашня HAWB (House Air Waybill).
Основна мастер-накладна (MAWB) має порядковий номер з префіксом авіакомпанії, що призначається власне авіакомпанією. У мастер-накладній вказуються назви та адреси агентів тих держав, звідки відправляється вантаж і куди він прибуває.
Домашня чи внутрішня накладна (HAWB) – отримує порядковий номер з префіксом HAWB, що призначається агентом. У домашній накладній міститься інформація про відправника та отримувача вантажу відповідно до інвойсу, що додається.
На авіанакладній, що оформлена для відправки вантажу, повинні стояти:
– штамп (печатка) складу;
– штамп (печатка) служби авиаційної безпеки польотів;
– штамп (печатка) митниці;
– печатка агента про те, що він ознайомлений зі змістом вантажу, на який оформлена авіанакладн.
Авіанакладна повинна містити назву вантажу, повну адресу вантажовідправника, вантажоотримувача та агента, який оформляв авіанакладн. У цьому ж документі вказується код (із трьох літер) пункта призначення – код IATA аеропорту або трансфера, якщо вантаж транспортується за складним маршрутом, назва перевізника, бронювання, дата, валюта і тариф перевезення, оцінка вантажу, сума страховки, кількість місць та вага.
Вітаємо Вас із Новим роком,
З всіма Різдвяними Святами!
Нехай життя із кожним кроком
Ваш дім наповнює скарбами!
Хай сонце радо Вас вітає,
Кує зозуля літ багато,
Здоров’я з пишним короваєм
Приходить в будні і на свято!
Нехай тепло людських сердець
Вам душу щиро зігріває,
I переможних справ вінець
Хай Вашу голову вінчає!
Хай ширшим стане друзів коло:
Протягне руку всякий стрічний,
I буде кожен день казковим
Як ніч Різдвяна й Новорічна!
Ми живемо у великій країні мешканці різних куточків якої мають різний світогляд та різне сприйняття своїх співгромадян. Наводимо жартівливі порівняння українців однієї частини України мешканцями інших областей.
Але, як відомо, в кожному жарті є доля жарту. Інше — правда. Далі »
Житель Івано-Франківська Руслан КОЦАБА просить Міжнародний валютний фонд викреслити його із списку боржників.
Про це йдеться у заяві на ім’я директора-розпорядника МВФ Домініка СТРОСС-КАНА, текст якої є у розпорядженні УНІАН.
«Керуючись ст.ст. 5, 13, 15, 18, 27, 34 Конституції України, заявляю, що всі кредитні ресурси, які надавалися керівництву України, не мають ніякого відношення до мене особисто, а також до членів моєї родини, – наголошується у заяві. — За час існування України, з 24 серпня 1991 року до сьогодні, мені жодного разу не була представлена правдива інформація щодо цілей здобуття наданих кредитних ресурсів Міжнародного валютного фонду». Далі »
Податковий кодекс опубліковано в газеті Верховної Ради “Голос України”.
Текст закону опубліковано в офіційному виданні за сьогоднішнє число, 4 грудня.
18 листопада 2010 р. Верховна Рада України прийняла Податковий кодекс, який фактично скасовував спрощену систему оподаткування і посилював контролюючі функції податківців. Далі »
Минулої неділі на російському Першому каналі в розважальній програмі „Велика різниця” показали сюжет, у якому автори відверто глузують над президентом України Віктором Януковичем.
Не секрет, що в Росії центральні канали телебачення повністю підконтрольні владі, тому поява будь-якого сюжету, що стосується принципових для російських можновладців питань, можлива не просто за згодою, а за прямою вказівкою.
Далі »
Кілька німецьких знаменитостей іноземного походження взяли участь в кампанії популяризації державної мови.
Як передає ВВС News, на рекламних плакатах, що закликають іммігрантів вивчати німецьку мову, ці люди зображені з висунутими язиками, розфарбованими в колір прапора Німеччини.
У проекті взяли участь відомі в країні міністр, телеведуча, футболіст і двоє музикантів. Підписи до фотографій свідчать: «Не бійся говорити! Підключайся до життя!» Далі »
Президент Білорусі Олександр Лукашенко дав інтерв`ю польським ЗМІ, в якому звинуватив російські власті в тому, що вони «похерили» Союзний договір, відмовившись три роки тому проводити референдум щодо ухвалення Конституції Союзної держави. Як вважає білоруський лідер, саме російське керівництво винне в провалі проекту цього державного утворення.
В бесіді з журналістами Лукашенко також позначив основні позиції, з яких Москва і Мінськ не можуть прийти до єдиної думки. Говорячи про майбутні вибори, білоруський президент також відзначив, що в Росії, Білорусі і інших країнах СНД є традиція, за якою їх лідери правлять десятиліттями. Далі »
Жартівливе відео від 95 кварталу з циклу передач «Пороблено в Україні»
Далі »
Колектив компанії «УКРБРОКЦЕНТР» щиросердно вітає вас з великим національним святом — Днем Незалежності України!
Незалежність України відтворює загальнодержавну ідею і духовне оновлення, сприяє подальшому утвердженню патріотизму, надихає на добрі справи задля розбудови нашої України як демократичної, правової, економічно міцної, соціальної, знаної та впливової серед світової спільноти держави.
Бажаємо вам міцного здоров’я, щастя і любові, миру, добра і злагоди, творчого натхнення і плідної праці на благо України, нашого талановитого і працелюбного народу!