Контакти

03045, м. Київ,
вул. Новопирогівська, 64A
тел.: +38 044 259 37 10,
факс: +38 044 259 55 25 mail@brokcenter.com.ua

Продажі авто в Україні скоротилися втричі

autoprodazi.jpg

Продажі нових легкових автомобілів в Україні в січні-березні 2009 року скоротилися в 3,3 рази (на 70%) у порівнянні з аналогічним періодом 2008 року — до 45 тис. од.

Про це повідомляє інформаційно-аналітична група AUTO-Consulting, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

При цьому в березні зафіксовано скорочення авторинку вчетверо (на 75%) у порівнянні з березнем-2008.

«Вже другий місяць поспіль автопродажі демонструють загрозливі показники, а фактично вони скоротилися вже уп’ятеро. Якщо лютневі результати шокували багатьох операторів (10,9 тис. авто), то підсумки березня змушують дуже сильно задуматися про майбутнє ринку», — зазначають експерти.

За оцінками AUTO-Consulting, авторинок зараз знаходиться на рівні між 2003 і 2004 роками «і не подає ознак швидкого підйому».

Аналітики підкреслюють, що, з огляду на ситуацію, що склалася з автокредитуванням, новими ставками акцизного збору, новим курсом валюти, абсолютна більшість автомобілів подорожчала, а покупець виявився не готовим брати те ж саме на 40-50% дорожче.

«Оператори, які ризикнули поділитися власними доходами із споживачами, демонстрували відносно непогані (за теперішніх часів) продажі. Тим же, хто так і не зважився спрацювати в збиток, доводилося протирати пил на авто», — відзначають експерти.

У компанії також відзначають, що зміщення споживчого попиту у бік бюджетних автомобілів поки не помітне, якраз, на частці АвтоВАЗу, ЗАЗу та китайських брендів нові реалії не позначилися.

«Споживчі переваги за час «автомобільного буму» сильно змінилися, а «ломка» свідомості швидко не станеться», — вважають аналітики.

У той же час в числі позитивних факторів у компанії зазначають, що в березні продажі автомобілів зросли на 27% порівняно з лютим.

Крім того, зберігся весняний сплеск, якого чекали дилери. Головним же фактором для оптимізму залишається низька ступінь автомобілізації України (в п’ять разів нижче, ніж в найбагатших країнах Європи).